Օգոստոսի 12-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 6,1 մլն ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք` 367.43 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 367.25 դրամ:
Օգոստոսի 12-ին ԱՄՆ 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 368.03 դրամ` օգոստոսի 11-ի համեմատ նվազելով 0.49 կետով: Միաժամանակ 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 523.41 դրամ` նվազելով 1.92 կետով, իսկ ռուսական 1 ռուբլու փոխարժեքը մնացել է անփոփոխ` 12.53 դրամ: Այդ մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը: