2 նոյեմբերի 2011 - 12:50 AMT
Արաբական պետությունների լիգան (ԱՊԼ) հերքել է տեղեկատվությունը ներքաղաքական ճգնաժամի կարգավորման շուրջ Սիրիայի հետ համաձայնության հասնելու վերաբերյալ, գրում է Haaretz-ը:
Այդ մասին «Ալ Արաբիա» հեռուստաալիքին տված հարցազրույցում հայտնել է ԱՊԼ քարտուղար Ահմեդ բեն Հելլին: «Մինչ օրս մենք պաշտոնական պատասխան չենք ստացել Սիրիայի իշխանություններից»,-հայտարարել է Բեն Հելլին:
Ավելի վաղ հաղորդվել էր, որ ԱՊԼ-ն ու Սիրիան համաձայնության են հասել Սիրիայում իրավիճակի հանգուցալուծման շուրջ: Սիրիական ԶԼՄ-ները հաղորդել են, որ Սիրիայի դիրքորոշումը կներկայացվի Կահիրեում ԱՊԼ կենտրոնակայանում: