Դոնեցկի «Շախտյորի» գլխավոր մարզիչ Միրչա Լուչեսկուն Չեմպիոնների լիգայի խմբային փուլի «Պորտուի» հետ խաղում , որը տեղի կունենա նոյմեբերի 23-ին Դոնեցկում, ընդգծել է, որ խաղը շատ կարևոր է:
«Մենք պատրաստվում ենք սովորական ռեժիմով: Երկու թիմերը համարվում են խմբի ֆավորիտներ, սակայն, վաղը կորոշվի, թե մեզանից ով կկարողանա հավակնել խմբից դուրս գալուն: Երկու ակումբները մեծ խնդիրների հետ են բախվել: «Պորտուն» խաղաշրջանից առաջ կորցրեց մարզչին ու Ֆալկաոյին, իսկ մենք Չեմպիոնների լիգայի առաջին խաղում զրկվեցինք երկու կենտրոնական պաշտպաններից»,-Լուչեսկուին է մեջբերում championat.com-ը:
Ըստ մարզչի, «Շախտյորը» իրավիճակի գերի է դարձել և հաղթանակ է ցանկանում «Զենիթին»: Ի դեպ, մենք «Պորտուին» էլ դեռևս վերջին խոսքը չենք ասել»,-ասել է նա: