22 դեկտեմբերի 2011 - 13:50 AMT
Հրանտ Բագրատյանը վստահ է, որ ընտրությունները կեղծվելու են և արդեն բոլորին հրավիրում է Ազատության հրապարակ
Ընդդիմադիր Հայ ազգային կոնգրեսի անդամ, ՀՀ նախկին վարչապետ Հրանտ Բագրատյանը համոզված է, որ Հայաստանում 2012թ մայիսին կայանալիք խորհրդարանական ընտրությունները կեղծվելու են և բոլորին հաջորդ օրը ևեթ հրավիրել է Ազատության հրապարակ: Նրա խոսքով, իշխանություններն այլընտրանք չունեն, բացի ընտրությունների կեղծումից, և եթե կեղծիքներ չլինեն, ապա ՀԱԿ-ը կհավաքի ձայների 40-50 տոկոսը:
Ընդ որում, նա հայտարարել է, որ չի հավատում 2008թ մարտյան դեպքերի կրկնությանը, նկատելով, որ այժմ այլ պայմաններ են: PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հարցին, թե որքանով է խելամիտ ընտրություններին մասնակցելը, եթե ՀԱԿ-ը համոզնած է, որ դրանք կեզծվելու են, Բագրատյանը հայտարարել է, որ ՀԱԿ-ը այդ հարցը դեռևս չի քննարկել:
Ըբդ որում, նա արտահայտել է իր անձնական կարծիքը, որ ամեն դեպքում ընտրություններին պետք է մասնակցել, քանի որ եթե ՀԱԿ-ը չմասնակցի, խախտումներ չեն լինի: Բագրատյանը նաև նկատել է, որ ընտրությունների ժամանակ «սինթեզվում են քաղաքական կրքերը»: