March 28, 2012 - 19:19 AMT
Khachatur Kokobelyan has been appointed the head of its headquarters, with vice-coordinators Gevorg Kalenchyan and David Arakelyan. Karapet Rubinyan, Alexander Arzoumanian, and Ruben Hakobyan have been appointed as political advisers.
Stepan Safaryan will assume responsibility for the electoral program, while Hovsep Khurshudyan will remain the party speaker.
Armen Torosyan is the Heritage representative at the Central Electoral Commission. Anush Sedrakyan and Susanna Barkhudaryan will coordinate the team of volunteers.
The campaign headquarters is located at Moscovian 31, Suite 172, Heritage Pre-election Headquarters’ Press Service reported.