December 8, 2006 - 16:58 AMT
The prosecutor's office of Podmoskovie has revealed the murder of 15-year-old Armenian citizen committed in November 2006. "The murder is really revealed. Four young residents of Ivanteevka have been arrested. They are students of colleges and universities," said the press service of the prosecutor's office of the Moscow region.
Narek Kocharian was killed on a railway platform of Ivanteevka town (Moscow region) on November 11, 2006. A criminal case in compliance of Article 111.4 of the Russian Penal Code was initiated.