Azerbaijan has placed 21 Armenians on its wanted list in connection with the hostilities in Nagorno-Karabakh in 2020, the country's authorities have said.
The Prosecutor General's Office noted on Monday, January 25 that 62 criminal cases have been initiated in connection with the hostilities in Karabakh since the start of the war in Karabakh on September 27, 2020. 17 people who Azerbaijan has labeled as "mercenaries", as well as 4 citizens of Armenia have been involved as defendants. All of them are now declared wanted.