Members of the I Have Honor parliamentary faction met with several political figures, as announced by MP Hayk Mamijanyan on his Facebook page.
The discussions took place in the lead-up to upcoming parliamentary hearings.
"As part of the preparatory work for the hearings initiated by the Republican Party’s parliamentary group, head of the I Have Honor faction Hayk Mamijanyan, secretary Tigran Abrahamyan, and MP Anna Mkrtchyan met today with Hrant Bagratyan, Aram Gaspari Sargsyan, and several representatives of the Miasin movement," the post reads.
Earlier, Hayk Mamijanyan announced that the opposition was preparing to initiate a motion of no confidence against the Prime Minister and was organizing meetings for that purpose.