Բագրատ սրբազանը, ֆեյսբուքյան իր էջում անդրադառնալով հայ ժողովրդի անցած ողբերգական ճանապարհին, ասել է, որ դրանից «այլևս երբեքը» պետք է դառնա ազգային մտածողության հիմնասյուն՝ ապահովելու համար ուժեղ պետությունն ու անվտանգությունը։
«Ցեղասպանության փաստը մեզ համար ողբերգական երևույթ է, այդ պատճառով «այլևս երբեքը» մեզ համար պետք է դառնա համակարգ, որովհետև մենք Ցեղասպանության կրակի միջով ենք անցել և այն մեր կյանքում չպետք է կրկնվի, ինչպես մեր աչքերի առջև դա տեղի ունեցավ Արցախի ու մեր արցախցի հայրենակիցների դեպքում։
«Այլևս երբեքը» կյանքի փիլիսոփայություն պետք է դառնա, սկսած փողոց մաքրելու ամենապարզ գործողությունից մինչև մեր կյանքի ամենաբարդ խնդիրները։ Ինչ անհրաժեշտ է մեր երկրին, մեր պետությանը և մեր ժողովրդին, այն էլ պետք է արվի՝ անկախ նրանից, թե աշխարհն ինչպես կվերաբերվի մեզ»,–ասել է նա։
Նա հավելել է, որ առաջնորդող գաղափար պետք է դառնա լավագույն կրթությունը, առողջապահությունը, ամենամարտունակ բանակ ու ամենապատվախնդիր ոստիկանություն ունենալը։