Հարձակվող Հրանտ-Լեոն Ռանոսը, արձագանքելով Հայաստանի ազգային հավաքականից հեռանալու մասին գլխավոր մարզիչ Ջոն Վան՛տ Սխիպի որոշմանը, ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է, որ իրեն ճանաչողները գիտեն, որ իր երկրի՝ Հայաստանի համար խաղալն իր համար «հնարավոր ամենամեծ պատիվն է»։
Ռանոսը նշել է, որ, պահպանելով մարզչի հետ ունեցած զրույցի գաղտնիությունը, ցանկացել է բացատրել իրավիճակը և հայտնել պատրաստակամությունը՝ օգնելու հավաքականին։
«Ես ցանկանում էի խոսել իմ իրավիճակի մասին: Ցանկանում էի նրան տեղյակ պահել, որ ես պատրաստ եմ, ինձ լավ եմ զգում և լիովին մոտիվացված եմ խաղալու ու օգնելու թիմին։
Ի զարմանս ինձ՝ մարզիչն ինձ ասաց, որ առաջիկա խաղում ինձ հետ կապված պլաններ չունի: Սա, բնականաբար, ինձ շատ վշտացրեց: Քանի որ խաղաժամանակ ստանալն այս պահին ինձ համար շատ կարևոր է, և ես այն ստանալու որևէ հեռանկար չունեի։ Համաձայնվեցի վերադառնալ Կայզերլաուտերն՝ պատրաստվելու հաջորդ խաղին: Եվ մենք սա միասին որոշեցինք»,–գրել է նա։
Նա վստահեցրել է, որ իր համար ավելի լավ բան չկա, քան իր երկրի՝ «Հայաստանի համար խաղալը, և որ դա միշտ այդպես կլինի»։