17 ապրիլի 2025 - 13:45 AMT
Թբիլիսիում մեկնարկել է ՀՀ, Ադրբեջանի և Վրաստանի ԱԳ փոխնախարարների հանդիպումը, որը բացել է Վրաստանի արտաքին քաղաքական գերատեսչության ղեկավար Մակա Բոճորիշվիլին։
Քննարկվում են համագործակցության հնարավոր ոլորտները, որպեսզի տարածաշրջանի երկրները կարողանան զարգացնել համատեղ մոտեցումներ մի շարք հարցերի վերաբերյալ, հայտնում է APA-ն։
«Հանդիպմանը կքննարկվեն եռակողմ համագործակցության հնարավորությունները։ Կորոշվեն երեք երկրների համար պոտենցիալ հետաքրքրություն ներկայացնող ուղղությունները, ինչպես նաև համագործակցության հնարավոր ոլորտները, որպեսզի տարածաշրջանի երկրները կարողանան զարգացնել համատեղ մոտեցումներ մի շարք հարցերի վերաբերյալ։ Սա կլինի այսօրվա քննարկումների հիմնական թեման»,- լրագրողներին ասել է Վրաստանի փոխարտգործնախարար Լաշա Դարսալիան։