27 ապրիլի 2012 - 17:44 AMT
Լևոն Տեր-Պետրոսյանն առողջական խնդիրների պատճառով ընդհատել է քարոզարշավը Մեղրիում և վերադարձել է Երևան
ՀԱԿ առաջնորդ Լևոն Տեր-Պետրոսյանն առողջական խնդիրների պատճառով հետաձգել է Մեղրիում նախընտրական քարոզարշավը և վերադարձել Երևան: Ինչպես PanARMENIAN.Net –ին է հաղորդել ՀԱԿ առաջնորդի մամլո քարտուղար Արման Մուսինյանը, Տեր-Պետրոսյանը զարկերակային ճնշման տատանումների հետ կապված խնդիր է ունեցել և Կապանում բժիշկները նրան խորհուրդ են տվել ձեռնպահ մնալ ընտրարշավը շարունակելուց: Մուսինյանի խոսքով, ներկայումս Տեր-Պետրոսյանի ինքնազգացողությունը նորմալ է:
Այն հարցին, արդյոք հնարավոր է, որ Տեր-Պետրոսյանը չմասնակցի ՀԱԿ-ի նախընտրական քարոզարշավի հետագա ընթացքին, Մուսինյանը հայտարարեց, որ առայժմ ոչինչ չի կարող ասել:
Հարկ է նշել, որ առողջական խնդիրների պատճառով Լևոն Տեր-Պետրոսյանը ապրիլի 24-ին չէր կարողացել գլխավորել ՀԱԿ-ի երթը դեպի Հայոց եղեռնի զոհերի հուշահամալիր: