2 մայիսի 2012 - 22:00 AMT
Հայաստանի թենիսի տղամարդկանց հավաքականը մայիսի 2-5 մասնակցում է Սոֆիայում (Բուլղարիա) անցկացվող Դևիսի Գավաթ թիմային առաջնության խաղերին: Հայ թենիսիստները հայտնվել են C ենթախմբում և մրցելու են մրցաշարում ամենաուժեղ համարվող Մոնտենեգրոյի և Մակեդոնիայի հավաքականների հետ:
Ինչպես հաղորդում է Հայաստանի Թենիսի ֆեդերացիան, այսօր մեր հավաքականը մրցել է Մակեդոնիայի հավաքականի հետ և պարտվել է: Մայիսի 3-ին Հայաստանի ընտրանին կմրցի Մոնտենեգրոյի հետ:
Հայաստանի հավաքականի կազմում արդեն երկրորդ անգամ հանդես է գալիս էստոնացի թենիսիստ Դանիլ Պրոսկուրան:
Հավաքականի կազմում հանդես են գալիս նաև Խաչատուր Խաչատրյանը, Դանիլ Պրոսկուրան, Աշոտ Գևորգյանը և Միքայել Ավետիսյանը: Թիմի ավագն է Վահե Ավետիսյանը: