20 հունիսի 2012 - 13:08 AMT
Հունիսի 6-13-ը Մոլդովայի մայրաքաղաք Քիշնևում Հայաստանը մասնակցել է ԱՊՀ և մերձբալթյան երկրների Երիտասարդ թատերական գործիչների միջազգային համաժողովին: Մեր երկիրը ներկայացրել են բեմադրիչ Նարինե Գրիգորյանը, դրամատուրգ Հովհաննես Թեքգյոզյանը, թատերագետ Ռուզաննա Առաքելյանը, բեմանկարիչներ Կարինե Եղիազարյանն ու Նարեկ Քեշիշյանը:
Մասնակցել են նաև Հայաստանի թատերական գործիչների միության նախագահ Հակոբ Ղազանչյանը, Տիկնիկային թատրոնի գեղարվեստական ղեկավար Ռուբեն Բաբայանը և ՀԹԳՄ քարտուղար Սոնա Մելոյանը:
ՀԹԳՄ նախագահ Հակոբ Ղազանչյանը մամլո ասուլիսի ժամանակ ասաց, որ Հայաստանը լավ ներկայացավ, մթնոլորտը շատ թատերական էր, ամեն օր քննարկումներ եղան: Հրաշալի է ընդունվել Նարինե Գրիգորյանի «Թռիչք քաղաքի վրայով» ներկայացումը, որը զբաղեցրել է երրորդ տեղը: Ղազանչյանի կարծիքով, այն նվազագույնը պետք է երկրորդ տեղում լիներ: