8 հոկտեմբերի 2012 - 11:48 AMT
«Հոբբիտ» եռապատումի առաջին մասի պրեմիերայի առթիվ Նոր Զելանդիայի մայրաքաղաքը՝ Վելլինգտոնը, երեք շաբաթ շարունակ կկրի «Միջերկրի միջնամաս» անվանումը, հայտնում է «Ռոսբալտը»:
Այդ ընթացքում փոստային ծառայություններն ու տեղական ԶԼՄ-ները կօգատգործեն քաղաքի միայն նոր անվանումը:
Բացի այդ, այստեղ տեղի կունենա Տոլկիենի ստեղծագործություններին նվիրված փառատոն: Քաղաքապետ Ուեյդ Բրաունը նշել է, որ եռապատումի առաջին մասը հոբբիտ Բիլբոյի ուղևորության մասին է թզուկների ուղեկցությամբ, հայտնում են ինտերնետ-ԶԼՄ-ները:
28-ին: Երկրորդ ֆիլմի պրեմիերան տեղի կունենա 2013թ. դեկտեմբերին: Եռապատումի երրորդ մասը՝ «Հոբբիտ. Այնտեղ և այնտեղից» ֆիլմը լույս կտեսնի 2014թ. հուլիսին:
Տոլկիենի մոտիվներով Ջեքսոնի բոլոր ֆիլմերը նկարահանվում են Նոր Զելանդիայում, իսկ ինքը ռեժիսորն ապրում է Վելլինգտոնում: