19 ապրիլի 2016 - 17:56 AMT
Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարությունը տեղեկություն է տարածել այն մասին, որ Ադրբեջանի ԶՈւ գնդապետ-լեյտենանտ (փոխգնդապետ) Սանան Թաիր օղլու Ախունդովը զոհվել է անվտանգության միջոցների խախտման հետևանքով:
Նախկինում գնդապետ-լեյտենանտի մահվան մասին լուրերը շրջանառվում էին սոցցանցերում` ադրբեջանական կորուստների մասին այլ տեղեկությունների շարքում, որոնք Ադրբեջանի պաշտոնական իշխանությունները ջանադրաբար թաքցնում են: Մասնավորապես, հայտնի է դարձել մեկ այլ գնդապետ-լեյտենանտի` Վուգար Աբդուլազիմովի վիրավորվելու մասին:
Սոցցանցերի օգտատերերը պարբերաբար տարբեր տվյալներ են ներկայացնում ղարաբաղյան հակամարտության գոտում ապրիլի առաջին օրերին տեղի ունեցած մարտական գործողությունների ժամանակ զոհված ադրբեջանցի զինծառայողների մասին` նշելով նրանց անունները, ազգանունները, ինչպես նաև այլ տեղեկություններ, ինչն առաջացնում է Ադրբեջանի ՊՆ դժգոհությունը:
Գերատեսչության հաղորդագրության մեջ ասվում է, որ գնդապետ-լեյտենանտ Սանան Թաիր օղլու Ախունդովը մահացել է անվտանգության միջոցների խախտման հետևանքով, ոչ թե ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում: