18 հուլիսի 2016 - 13:17 AMT
ՀՀ փոխոստիկանապետ Հունան Պողոսյանը ներկայացրել է հուլիսի 17-ի լույս 18-ի գիշերը Էրեբունի թաղամասում գտնվող ՊՊԾ գնդի զինյալ անձանց կողմից գրավված տարածքում տիրող իրավիճակը: Նա նշել է, որ բանակցությունները գնում են հանձնվելու և գործողությունը դադարեցնելու վերաբերյալ:
«Սեֆիլյանին բանակցություններում ներգրվելու մասին առայժմ խոսք չկա: 2 կողմի պահանջներն էլ նույնն են մնում: Պատանդները 5-ն են, Վլադիմիր Գասպարյանը չի մասնակցում բանակցություններին` նա համակարգում է ամեն ինչ, բանակցությունները վարում է «համապատասխան կոնտակտային սպա», -ասել է Պողոսյանը, հայտնում է «Ազատություն» ռադիոկայանը:
Ինչպես ավելի վաղ հայտնել է Ազգային անվտանգության ծառայությունը, «տևական բանակցությունների և իրականացված հատուկ միջոցառումների արդյունքում հաջողվել է ազատ արձակել ՀՀ ոստիկանության պարեկապահակային ծառայության գնդի տարածքում պատանդ պահվող ոստիկանության մեկ ծառայողի, ինչպես նաև մեկ քաղաքացիական անձի՝ շտապօգնության մեքենայի վարորդին»: