21 սեպտեմբերի 2016 - 12:59 AMT
Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը խոստացել է Ուկրաինայի նախագահ Պյոտր Պորոշենկոյին, որ Անկարան չի հրաժարվի ՌԴ-ին Ղրիմի միացման հարցում իր դիրքորոշումից: Այդ մասին Էրդողանը հայտարարել է Նյու Յորքում ընթացող ՄԱԿ ԳՎ 71-րդ նստաշրջանում կայացած քաղաքական գործիչների հանդիպումների ժամանակ, հայտնում է ՌԻԱ Նովոստին:
Ավելի վաղ ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը հայտարարել էր, որ Ղրիմի պատկանելության հարցը փակված է:
Էրդողանը նշել է, որ Թուրքիան հետագայում ևս մտադիր է սատարել Կիևին Ուկրաինայի ինքնիշխանության և տարածքային ամբողջականության վերականգնման հարցում ինչպես երկկողմ, այնպես էլ բազմակողմ մակարդակներում, ասվում է հաղորդագրության մեջ:
Նա ասել է նաև, որ Ռուսաստանի հետ երկխոսության վերսկսումը չի անդրադառնա Ղրիմի հարցում Թուրքիայի դիրքորոշման վրա նաև «Ղրիմի թաթարների իրավունքների խախտման» հարցում: