6 հոկտեմբերի 2016 - 11:47 AMT
Ահաբեկչական «Ջեբհաթ Ֆաթահ աշ Շամը», որը նախկինում «Ջեբհաթ ան Նուսրա» էր կոչվում, մտադիր է մի շարք ահաբեկչություններ իրականացնել Մեծ Բրիտանիայում և Եվրոպայում, հայտնում է Times-ը:
Ըստ պարբերականի, «Ջեբհաթ ան Նուսրան» մտադիր է ահաբեկչություններ իրականացնել «Իսլամական պետություն» խմբավորման դիրքերի թուլացման ֆոնին, որը վերջին շրջանում պարտություն է կրում Սիրիայում և Իրաքում, հայտնում է ՌԻԱ Նովոստին:
Ըստ Մեծ Բրիտանիայի պաշտպանության նախարար Մայքլ Ֆելլոնի, «Ջեբհաթ Ֆաթահ աշ Շամը» անմիջական սպառնալիք է Մեծ Բրիտանիայի և ամբողջ Եվրոպայի համար: Ասվում է, որ խմբավորման առաջնորդը հիմա գրոհների պլաններն է մշակում: