24 հոկտեմբերի 2016 - 14:19 AMT
Samsung ընկերությունն առաջարկել է իր հաճախորդներին Հարավային Կորեայում ինքնահրկիզվող Galaxy Note 7-ը փոխանակել Galaxy 7 սարքով` իրավունք տալով փոխանակել դրանք Galaxy S8 կամ Note 8-ի հետ, որոնք թողարկվելու են 2017-ին:
Galaxy Note 7-ի փոխանակումն անվճար կիրականացվի: Հետագայում Galaxy S8 կամ Note 8 ստանալու համար հարկ կլինի վճարել Galaxy 7-ի արժեքի կեսը, գրում է ՏԱՍՍ-ը:
Հարավկորեական Samsung Electronics Co Ltd-ն հոկտեմբերի 11-ին դիմել է բոլոր գործընկերներին`խնդրելով կասեցնել Galaxy Note 7 սմարթֆոնների վաճառքն ու փոխանակումը: Միաժամանակ Galaxy Note 7-ի օգտատերերին խորհուրդ է տրվում «անջատել սնուցումն ու չօգտվել սմարթֆոնից»: Samsung-ը ստիպված էր գնալ այդ քայլին, երբ հայտնի դարձավ մարտկոցների նոր բռնկումների մասին արդեն փոխարինված Galaxy Note 7-ում:
Հոկտեմբերի սկզբին Samsung-ը հայտարարել էր վաճառքի վերսկսման մասին, սակայն, շուտով հաղորդագրություններ հայտնվեցին սմարթֆոնի ինքնաբռնկումների մասին, որոնց մարտկոցները փոխարինվել էին: