19 դեկտեմբերի 2016 - 20:36 AMT
Թուրքիայի մայրաքաղաք Անկարայում մահափորձ է տեղի ունեցել Ռուսաստանի դաշնության դեսպան Անդրեյ Կարլովի դեմ:
Ինչպես հայտնում է Hurriyet-ն, անհայտ անձը կրակել է Կարլովի վրա, երբ վերջինս ելույթ էր ունենում ժամանակակից արվեստի կենտրոնում՝ ցուցահանդեսի բացման ընթացքում:
21:33 Մարդասպանի անունը, հավանաբար, Մևլութ Մերթ Արթընթաս է: Ըստ որոշ տեղեկությունների, նա ծնվել է 1994 թվականին և ավարտել է Իզմիրի ոստիկանական ակադեմիան:
21:30 ՌԴ ԱԳՆ-ն հաստատել է, որ դեսպան Կարլովը մահացել է:
20:33 Կարլովից բացի վիրավորվել է ևս մի քանի հոգի: Դիվանագետը հոսպիտալացվել է Թուրքիայի մայրաքաղաքի հիվանդանոցներից մեկը: Նրա վիճակը գնահատվում է ծայրահեղ ծանր: