3 ապրիլի 2017 - 15:15 AMT
Ընտրությունների արդյունքները կարելի է հաջողություն համարել այն 120.000 և ավելի քաղաքացիների համար, որոնք իրենց ազատ կամքով ՝ առանց վախենալու, առանց կասկածի, գնացել ու քվեարկել են ԵԼՔ դաշինքի օգտին: Այդ մասին ասել է դաշինքը գլխավորող Էդմոն Մարուքյանը «Ազատություն» ռադիոկայանի եթերում։
«Յուրաքանչյուր ձայն, որ տրվել է ԵԼՔ-ին, պահել ենք, այդ ձայնը հասել է տեղ, այս առումով մենք ընտրությունները չընդունելու բան չունենք: Մենք այդ 120.000 մարդկանց ներկայացուցիչն ենք 6-րդ գումարման Ազգային ժողովում», -ասել է նա։
Էդմոն Մարուքյանը նշել է, որ իրենք լցոնումներ, կրկնաքվեարկության դեպքեր չեն գրանցել։ «Արձանագրել ենք միայն ընտրակաշառքի դեպքերը, որի մասին համատարած ասվել է, ահազանգել ենք, արձանագրել ենք որոշակի տեխնիկական խախտումներ», - ասել է նա։