27 հունվարի 2018 - 11:17 AMT
Քրդական ինքնապաշտպանական ուժերին (YPG) հաջողվել է հետ մղել թուրքամետ ուժերի գրոհը սիրիական Աֆրինում, ոչնչացվել է 83 գրոհային: Այդ մասին հայտնել է YPG հրամանատարության ներկայացուցիչը:
«Թուրքամետ գրոհայինները հարձակվել են Այն Դաքնե և Բելուլե բնակավայրերի վրա, սակայն նրանց արդեն սպասում էին YPG և YPJ (YPJ-ն կանանց աշխարհազորն է) մարտիկները: Սպանվել է 83 գրոհային: 66 գրոհայինի դիերն ու ավարը քրդերի ձեռքում են»,-ասել է հրամանատարության ներկայացուցիչը ՌԻԱ Նովոստիին:
Որպես հաստատում քրդական կողմը տեսանյութ է հրապարակել, որտեղ երևում են սպանված գրոհայինների դիերը: Սեփական կորուստների մասին YPG-ն չի հայտնում:
YPG մարտիկները նաև թուրքական տանկ են ոչնչացրել Հալեպի գավառի հյուսիսում գտնվող Ռաջու շրջանում: Այդ մասին հայտնելմ է Աֆրինի YPG պաշտոնական ներկայացուցիչ Ռեյզան Հեդուն:
Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը ավելի վաղ հայտարարել էր, որ Թուրքիան կընդլայնի ռազմական գործողությունը Սիրիայի հետ սահմանին: