27 փետրվարի 2018 - 13:10 AMT
Վազքում 8-ակի օլիմպիական չեմպիոն է և աշխարհի 11-ակի չեմպիոն Ուսեյն Բոլտը, որը 2017-ին ավարտել է վազորդի կարիերան, պայմանագիր է կնքել Հարավաֆրիկյան Հանրապետության առաջատար ֆուտբոլային ակումբի՝ «Մամելոդի Սանդաունսի» հետ:
Աֆրիկյան թիմի կազմում մարզիկը սկսել է մարզվել 2018-ի սկզբից: Ավելի վաղ լուրեր էին շրջանառվում, որ Բոլտը կարող է համալրել «Բորուսիայի» կամ «Մանչեսթեր Յունայթեդի» կազմը:
«Ֆուտբոլն էլ երբեք նախկինը չի լինի»,-գրել է Բոլտը Twitter-ում, հայտնում է eurosport-ը:
Բոլտն ավարտել է վազորդի կարիերան 2017-ի ամռանը՝ Լոնդոնում կայացած աշխարհի առաջնությունից հետո: Վերջին մրցավազքում նա ազդրի վնասվածք էր ստացել, որից վերականգնվում էր 5 ամիս: Բոլտն իր ծառայություններն էր առաջարկել Դևիդ Բեքհեմի «Մայամիին»: