27 փետրվարի 2018 - 17:57 AMT
Հայտնի իտալացի դերասանուհի Օռնելա Մուտիին դատապարտել են 8 ամսվա բանտարկության: Նա նաև ստիպված կլինի 600 եվրո տուգանք մուծել, իսկ ազատազրկման փոխարեն նրան առաջարկել են 30.000 եվրո վճարել:
Մուտին այդպիսի պատժի է արժանացել 2010-ին խաբեության համար: Այն ժամանակ դերասանուհին պետք է գլխավոր դերը կատարեր ներկայացման մեջ, սակայն պրեմիերայի օրը բեմ դուրս չեկավ՝ հայտարարելով ղեկավարությանը իր հիվանդության մասին, գրում է Life.ru-ն:
Թատրոնին պատճառած վասը չհատուցելու համար դերասանուհին բժշկական տեղեկանք էր ներկայացրել, սակայն պարզվել է, որ փաստաթուղթը կեղծ է: Ինչպես պարզվել է ավելի ուշ, «հիվանդանոցային» արձակուրդի ժամանակ Մուտին մեկնել էր Ռուսաստան՝ ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ բարեգործական ընթրիքի: