20 ապրիլի 2018 - 13:40 AMT
Բյուջետային համարվող «Պոբեդա» ավիաընկերության նոր ինքնաթիռներում «կանգնելու» տեղեր կավելանան՝ սերտիֆիկացման և անվտանգության ապահովման դեպքում: Այդ մասին հայտնել է աղբյուրը ընկերությունում, գրում է ՌԻԱ Նովոստին:
Լոուքոսթերում հրաժարվել են մեկնաբանել սրահի վերափոխման ծրագրերը, սակայն նշել են, որ տարբեր տարբերակներ ու առաջարկներ են դիտարկում, որոնք կարող են բարձրացնել արդյունավետությունն ու ավելացնել էժան տոմսերի քանակը:
«Պոբեդա» ավիաընկերությունն այս պահին ունի 18 Boeing 737-800, մինչև 2019-ի ավարտը ավիափոխադրողը մտադիր է ընդլայնել շարժակազմը մինչև 30 ինքնաթիռ:
Ավելի վաղ The Telegraph-ը հայտնել էր, որ իտալական Aviointeriors ընկերությունը մշակել է կանգնած երթևեկելու համար նախատեսված տեղերի նախատիպը: Մի շարք նստատեղեր նախատեսվում է ամրացնել ուղղահայաց տեղերով՝ ազդրերի շրջանում փափուկ երեսպատում կլինի, որը թույլ կտա ուղևորին հարմարավետ երթևեկել: Կանգնելու տեղերը նաև ամրակներ կունենան: Նստել այդպիսի «բազկաթոռին» հնարավոր չէ՝ կարելի է միայն հենվել: