3 նոյեմբերի 2020 - 21:49 AMT
Հակառակորդը շարունակում է հրթիռահրետանային հարվածներ հասցնել Արցախի խաղաղ բնակավայրերին: Ինչպես հայտնում է ՊԲ-ի լրատվականը՝ նոյեմբերի 3-ի երեկոյան հակառակորդի թիրախում են հայտնվել Ստեփանակերտ և Շուշի քաղաքաները: Նախնական տվյալով՝ Արցախի մայրաքաղաքում մեկ վիրավոր կա:
«Թուրք-ադրբեջանական ուժերը «Սմերչ» կայանքից հրթիռ են արձակել Ստեփանակերտի մոր և մանկան առողջության պահպանման կենտրոնի ուղղությամբ։ Նախնական տվյալներով՝ այստեղ տուժել է մեկ քաղաքացի, նրան տեղափոխել են հիվանդանոց»,- նշել են ԱՀ ԱԻՊԾ-ից։
Բացի այդ, թշնամին կրակ է բացել նաև բնակելի թաղամասի վրա, այրվել է մեկ ավտոտնակ ու ավտոմեքենա, զգալի վնասներ են պատճառել նաև հարևանությամբ գտնվող բնակելի տներին։
Շուշիի ուղղությամբ «Սմերչի» 3 հրթիռ է արձակվել։ Այստեղ այս պահին բնակելի 2 տուն է հրդեհվում։ Տեղում աշխատում են հրշեջ փրկարարները։