10 ապրիլի 2021 - 12:09 AMT
44-օրյա պատերազմից հետո գերիների ու անհետ կորածների հարազատների բարձրացված խնդիրները մշտապես գտնվում են Հայաստանի ռազմաքաղաքական ղեկավարության ուշադրության կենտրոնում, հավաստիացրել է Գլխավոր շտաբի պետ Արտակ Դավթյանը։
Նա նշել է, որ արվում է առավելագույնը` գերեվարված զինծառայողների վերադարձն ապահովելու, «անհետ կորած համարվող զինծառայողների ճակատագրերն օր առաջ պարզելու, աճյունները հայտնաբերելու և նույնականացնելու ուղղությամբ»։
Դավթյանն ապրիլի 9-ին հանդիպել է անհետ կորածների ու գերիների հարազատներին՝ ներկայացնելու իրականացվող որոնողական աշխատանքներին առնչվող մանրամասներ, պատասխանել հնչեցված հարցերին։
Անհետ կորածների ծնողներն ապրիլի 8-ի առավոտից շրջափակել էին Պաշտպանության նախարարության շենքը: Կեսգիշերին նրանց էին միացել նաև գերեվարվածների ծնողները: