21 սեպտեմբերի 2021 - 16:34 AMT
Բելառուսի նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոն ՀՀ Անկախության օրվա առիթով շնորհավորական ուղերձներ է հղել ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանին և վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին։
Լուկաշենկոն նշել է, որ անկախության 30 տարում ՀՀ-ն և Բալռուսը պահպանել և ամրապնդել են երկկողմ կապերը:
«Վստահ եմ, որ մեր պատմական բարեկամական հարաբերությունները, միջանձնային շփումները, հիմնված վստահության վրա, և արդյունավետ գործակցությունը տարբեր ինտեգրացիոն ձևաչափերում առաջիկայում ևս ամուր հիմք կհանդիսանան կառուցողական քաղաքական երկխոսության, խոստումնալից տնտեսական և հումանիտար նախագծերի իրականացմանը՝ ի բարօրություն երկու երկրների»,-ասվում է նախագահ Սարգսյանին ուղղված ուղերձում, տեղեկացնում է «Բելտա» գործակալությունը։
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին հասցեագրված ուղերձում ասվում է, որ Մինսկի և Երևանի երկարաժամկետ արդյունավետ համագործակցությանը միշտ հատուկ է եղել հարգանքն ու ավանդական բարեկամական և հուսալի հարաբերությունները խորացնելու ձգտումը։
«Վստահ եմ, որ Ձեր ակտիվ աջակցությամբ Բելառուսն ու Հայաստանը ի վիճակի կլինեն լիարժեք օգտագործելու երկկողմ գործակցության ամբողջ ներուժը՝ հարստացնելով այն հաջող գործակցության նոր օրինակներով, որը կծառայի մեր ժողովրդների շահերին»,-գրել է Լուկաշենկոն։