5 ապրիլի 2022 - 16:35 AMT
Ադրբեջանի ու Իրանի սահմանին զինված միջադեպ է տեղի ունեցել, որի ժամանակ ադրբեջանցիներն Իրանի քաղաքացու են սպանել։
Ըստ Ադրբեջանի սահմանապահ ծառայության, 6 զինված իրանցի փորձել է հատել սահմանը, որոնց ձերբակալելու փորձի ժամանակ նրանցից մեկը՝ 1996 թ. ծնված Բեհնամ Բալային սպանվել է, մյուսներին հաջողվել է թաքնվել։
Նշվում է, որ սպանվածի մոտ հայտնաբերվել է Կալաշնիկովի ինքնաձիգ և ավելի քան 32 կգ թմրանյութ, գրում է Interfax.az-ը։
Միջադեպը գրանցվել է 44-օրյա պատերազմից հետո Ադրբեջանի զինված ուժերի վերահսկողության տակ անցած Ջրականում՝ Շիհալիագալի գյուղի մոտ։
Նշվում է նաև, որ ավելի ուշ իրանցիներից մեկը ևս հայտնաբերվել է և որ իրանական կողմն իրազեկված է միջադեպի մասին։