24 սեպտեմբերի 2009 - 19:16 AMT
Սեպտեմբերի 24-ին Երեւանի Վ.Բրյուսովի անվ. Պետական Լեզվաբանական Համալսարանում կայացել է հայերեն լեզվով կազմված չինարենի դասագրքի շնորհանդեսը: Դասագրքի շնորհանդեսը կարեւոր ներդրում է հայ-չինական հարաբերությունների բարելավման ու ամրապնդման գործում:
Այս միջոցառումը խորապես կնպաստի երկու երկրների միջմշակութային հաղորդակցմանը: Վ. Բրյուսովի ԵՊԼՀ-ում գործող Կոնֆուցիուսի ինստիտուտի սաներն այժմ հնարավորություն կստանան չինարեն սովորել հայերեն դասագրքով:
Դասագրքի շնորհանդեսին ներկա էին ԵՊԼՀ ռեկտոր, պրոֆեսոր Սուրեն Զոլյանը, Կոնֆուցիուսի Ինստիտուտի հայկական եւ չինական կողմի ներկայացուցիչները, Հայաստանում Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության պատվավոր դեսպանը, հյուրեր ՀՀ կառավարությունից, Ազգային Ժողովից, Կրթության եւ գիտության նախարարությունից եւ այլ պատվավոր հյուրեր: