9 հունիսի 2010 - 15:15 AMT
Հունիսի 17-18-ը «Հույսի կամուրջ» և «Առաքելություն Արևելք» կազմակերպությունները անցկացնելու են «Սպորտը` հանուն հավասար հնարավորությունների» շախմատի առաջին մրցաշարը, որը կազմակերպվում է Հայաստանի շախմատի ֆեդերացիայի հետ համատեղ:
Մրցաշարի նպատակն է քարոզել հաշմանդամ մարդկանց համար հավասար հնարավորությունների ապահովման գաղափարը: Մրցաշարը կկայանա Երևանի շախմատի ակադեմիայում: Այն կանցկացվի շվեյցարական մրցակարգով, արագ շախմատի կանոններով:
Միջոցառմանը կմասնակցեն 30 մարդ. կանայք և տղամարդիկ կմրցեն միասին` երեք մրցանակային տեղերի համար: Մրցաշարի 2-րդ օրը հայ գրոսմայստերներ Լևոն Արոնյանը, Զավեն Անդրեասյանը, սեանս կտան մասնակիցներին, հաղորդում է «Հույսի կամուրջ» կազմակերպությունը: