9 հունիսի 2010 - 16:21 AMT
Orange Armenia-ն կմեկնարկի iPhone 4-ի վաճառքը առաջիկա ամիսների ընթացքում: Այդ մասին, պատասխանելով իր բլոգի այցելուների հարցերին, հաղորդել է Orange Armenia-ի գլխավոր տնօրեն Բրունո Դյութուան:
«Orange-ը iPhone 4-ի վաճառքը կմեկնարկի առաջիկա ամիսների ընթացքում իր տարբեր երկրների շուկաներում` ներառյալ Հայաստանում»,- նշել է նա:
iPhone 4-ը ներկայացվել է 2010 թվականի հունիսի 7-ին: iPhone 4-ն ունի 5 մեգապիքսելանոց խցիկ, որի տարբերակիչ առանձնահատկությունը 720p ձևաչափում 30 կադր/վրկ հաճախականությամբ HD-տեսագրություն կատարելու հնարավորությունն է: Որպես iPhone 4-ի կենտրոնական պրոցեսոր օգտագործվում է Apple A4-ը: Նոր iPhone-ի հետ միասին հայտնվել է նաև iPhone OS 4.0 (Apple iOS 4) նոր օպերացիոն համակարգը: