18 հոկտեմբերի 2010 - 16:08 AMT
«Մենք գտնվում ենք Համահայկական բանկի ստեղծման ակունքների մոտ: Մասնագետներն արդեն համապատասխան հետազոտություններ են անցկացրել, և մոտ օրերս կնշանակվի բանկի ղեկավարը»,-լրագրողներին է ասել ՀՀ ԿԲ նախագահ Արթուր Ջավադյանը հոկտեմբերի 17-19-ը Երևանում ընթացող Բանկիրների ու ֆինանսիստների առաջին համահայկական համաժողովու, որի կազմակերպիչներն են Հայաստանի սփյուռքի նախարարությունը, Կենտրոնական բանկն ու Հայաստանի բանկերի միությունը:
Ըստ նրա, երկրի կառավարությունը համապատասխան շենք կտրամադրի այդ կառույցին, և բիզնես ծրագրերի մշակումից հետո բանկի կառավարիչները կներկայացնեն հետագա աշխատանքներն ու ծրագրերը:
Խորհրդաժողովի նպատակն է Բանկիրների ու ֆինանսիստների համահայկական ընկերակցության ստեղծումը: Խորհրդաժողովին մասնակցում են շուրջ 100 պատվիրակներ 10 երկրներից: