23 սեպտեմբերի 2011 - 16:12 AMT
Սեպտեմբերի 29-ին Երևանում կայանալիք հանրաճանաչ երգչուհի Սեզարիա Էվորայի համերգը հնարավոր է տեղի չունենա: Ինչպես գրում է Lenta.ru-ն, հղում կատարելով Agence France-Presse-ին, երգչուհին իր հյուրախաղերի շրջանակներում ժամանել էր Փարիզ, սակայն նրա առողջական վիճակն այնքան է վատացել, որ նա որոշել է չեղյալ հայտարարել բոլոր համերգներն ու հրաժեշտ տալ բեմին:
Ինչպես հայտնում են PanARMENIAN.Net ին հավաստի աղբյուրները, հնարավոր է, որ Էվորայի երևանյան համերգը չկայանա և մանրամասները պարզ կդառնան մոտ ժամանակներում:
Սեզարիա Էվորան ծնվել է 1941 թ. օգոստոսի 27-ին, Կաբո Վերդեի Մինդելոուում: Նա «Գրեմմի» մրցանակի մրցանակակիր է, հեղինակավոր ֆրանսիական Vitoire de la Musique մրցանակակիր: Իր առաջին ալբոմը երգչուհին լույս է ընծայել 1987թ., երբ նա 45 տարեկան էր: Այժմ նա ունի շուրջ 10 ձայնասկավառակ և հայտնի է ողջ աշխարհում:
Սեզարիա Էվորնա բեմ է դուրս բալիս ոտաբոբիկ: Նա ռետինե հողաթափեր է կրում միայն այն երկրներում, որտեղ կլիման տաք չէ: