16 փետրվարի 2012 - 19:42 AMT
EURO-2012 մարզադաշտերը կարելի է անվանել ամենաժամանակակիցներից մեկը Եվրոպայում, գտնում է մրցաշարի տնօրենը
EURO-2012-ի մարզադաշտերը, որոնք Ուկրաինան և Լեհաստանը պատրաստում են առաջնությանը, կարելի է անվանել ամենաժամանակակիցներից մեկը Եվրոպայում: Այդ մասին հայտնել է Լեհաստանի կազմկոմիտեի նախագահ Ադամ Օլկովիչը: Առաջնության տնօրենն առանձնահատուկ ձեռքբերում է համարում Լեհաստանի գլխավոր Ժողովրդական մարզադաշտը Վարշավայում, որը հանդիսավոր կերպով բացվեց այս տարվա հունվարի վերջին, հաղորդում է sport.oboz.ua-ը:
Օլկովիչի խոսքով, որքան էլ դժվար լինի մարզադաշտի շինարարությունը, դա արդեն երկրի արժանիքն է: «Շատ դժվար էր, բայց մենք գլուխ հանեցինք այդ խնդրից, կառուցեցինք ժամանակակից ճանապարհներ և մարզադաշտեր»,- հայտնել է նա:
Ադամ Օլկովիչը նշել է նաև, որ նախապատրաստությունը Եվրոպայի առաջնությանը 3-5 տարով կարագացնի ընդունող երկրների զարգացումը: Նա համոզված է նաև, որ առաջնության ավարտից հետո Լեհաստանն այլևս ուրիշ երկիր կլինի: