25 մայիսի 2012 - 12:21 AMT
Ագրարագյուղացիական միավորման նախագահ Հրաչյա Բերբերյանը սպասում է, որ Հայաստանում ծիրանի բերքատվությունը կլինի այնքան, որքան նախորդ տարի: «Մեր տվյալներով, Արարատում կլինի մոտ 25 հազար, Արմավիրում` 10-12 հազար տոննա: Ինչպես և անցած տարի այդ ցուցանիշը կարող է կազմել 50 հազար տոննա»,-ասել է նա Երևանում կայացած մամլո ասուլիսի ժամանակ: Ինչ վերաբերում է գնին, ապա նա հավելել է, որ գները ևս կմնան նախորդ տարվա մակարդակում:
Սակայն Հրաչյա Բերբերյանին անհանգստացնում է ծիրանի սնկային հիվանդությունը, որը կարող է սրվել հորդառատ անձրևների պատճառով, որոնք վերջին երկու շաբաթների ընթացքում հաճախակի են Հայաստանում:
Ընդհանուր առմամբ մասնագետն ակնկալում է մրգերի և բանջարեղենի լավ բերք, եթե գյուղացիները դրանք ճիշտ մշակեն: