Մոլդովան միացել է Եվրամիության միասնական ավիացիոն տարածքին: Համապատասխան պայմանագիրը ստորագրվել է այսօր Բրյուսելում:
Ինչպես հայտնում է ԻՏԱՐ-ՏԱՍՍ-ը, համապատասխան պայմանագիրը թույլ կտա բարելավել սպասարկման որակն ու մոլդովական ավիաընկերությունների մրցունակությունը, քանի որ դրանք պետք է համապատասխանեցվեն ԵՄ անվտանգության պահանջներին:
Համաձայնագիրը ենթադրում է երկրում եվրոպական ավիաընկերություննեի ներկայություն, որոնց ծառայությունները միջինը 30 տոկոսով էժան են:
Մոլդովան, Հայաստանի, Ադրբեջանի, Բելառուսի, Վրաստանի և Ուկրաինայի հետ միասին ընդգրկված է «Արևելյան գործընկերության» ծրագրում: