26 հունիսի 2012 - 16:09 AMT
Այսօր` հունիսի 26-ին Կոմիտասի անվան կամերային երաժշտության տանը տեղի կունենա Սայաթ-Նովայի 300-ամյակին նվիրված Ազգային նվագարանների և ժողովրդական երգի անհատ կատարողների հանրապետական 4-րդ մրցույթի դափնեկիրների մրցանակաբաշխությունը և գալա-համերգը:
Ինչպես PanARMENIAN.Net -ի թղթակցին ասացին ՀՀ մշակույթի նախարարության մամլո ծառայությունից, մրցույթը տեղի է ունեցել հունիսի 11-20-ը` 2 փուլով:
Առաջին փուլը տեղի է ունեցել հունիսի 11-16-ը, երկրորդ փուլը` հունիսի 18-20-ը հետևյալ անվանակարգերում. 1.ժողովրդական երգ (արական և կանացի ձայն), 2.շվի, սրինգ դուդուկ և զուռնա, 3.սազ, քանոն և ուդ և 4. քամանչա, բամբիռ և հարվածային գործիք: