4 մարտի 2013 - 21:34 AMT
ՀՀ նախագահի նախկին թեկնածու, «Ժառանգություն» կուսակցության առաջնորդ Րաֆֆի Հովհաննիսյանը դիմել է Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողով, որպեսզի իրեն վերադարձվի նախագահի ընտրություններում առաջադրվելու համար վճարված 8 մլն դրամ ընտրագրավը: Այս մասին PanARMENAIN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց «Ժառանգության» անդամ, Րաֆֆի Հովհաննիսյանի լիազոր ներկայացուցիչ Արմեն Մարտիրոսյնաը:
Ընտրական օրենսգրքի համաձայն, եթե թեկնածուն հաղթահարել է 5 տոկոսի շեմը, ընտրագրավը նրան պետք է վերադարձվի ընտրությունների վերջնական արդյունքների հրապարակումից մեկ շաբաթ անց:
Այն թեկնածունների ընտրագրավները, ովքեր չեն հաղթահարել 5 տոկոսի շեմը, կփոխանցվի պետական բյուջե: Հիշեցնենք, որ Րաֆֆի Հովհաննիսյանը ստացել է ընտրողների ձայների 36.74 տոկոսը: