Վիեննայում կայացած` Հայաստանի և Ադրբեջանի նախագահների հանդիպումը հաջող էր։ Այդ մասին հայտարարել է Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը:
«Կարծում եմ` Վիեննայի հանդիպումը հաջող էր։ Մենք ակնկալում ենք, որ շուտով, ժամանակ չկորցնելով, կսկսվեն շատ լուրջ, ինչպես միջնորդներն են ասում` բովանդակալից բանակցություններ»,- ասել է նա, haqqin.az-ին հղումով գրում է Yerkir.am-ը:
Հայաստանի նախագահ Սերժ Սարգսյանը մայիսի 17-ին հայտարարել է, որ Վիեննայում մայիսի 16-ին կայացած հանդիպման ընթացքում հայկական կողմը նպատակ է ունեցել պարզել՝ բանակցությունները փակուղում են, թե՞ ոչ:
«Մեր նպատակն էր՝ պարզել արդյոք իրականության մեջ բանակցությունները մտել են փակուղի, և այլ ելք չկա, քան պատերազմելը, թե՞ այնուամենայնիվ մենք կարող ենք խնդիրը լուծել քիչ կորուստներով»,- պարզաբանել է Սարգսյանը և նշել, որ հանդիպման արդյունքները բավարար են:
«Ընդհանուր առմամբ ես և իմ գործընկերները բավարարված ենք հանդիպման արդյունքներով: Մանրամասներին անդրադառնալու անհրաժեշտություն չկա՝ ելնելով մի քանի հանգամանքներից: Բայց այնուհանդերձ Ադրբեջանի նախագահը հավաստիացրեց, որ իր երկիրը և ինքն անձամբ նպատակ չունի պատերազմական գործողություններով հասնել ինչ-որ մի խնդրի լուծման», - ասել է նախագահը: