5 դեկտեմբերի 2016 - 13:51 AMT
ԱՄՆ ռազմական ղեկավարությունը կվերանայի «Իսլամական պետության» դեմ պայքարի ռազմավարությունը: Այդ մասին հայտարարել է ԱՄՆ Շտաբերի պետերի միացյալ կոմիտեի նախագահ, գեներալ Ջոզեֆ Դանֆորդը:
Ըստ նրա, դա կարող է տեղի ունենալ նորընտիր նախագահ Դոնալդ Թրամփի նախաձեռնությամբ, գրում է Deutsche Welle-ն:
Ելույթ ունենալով Ագային պաշտպանական համաժողովում` Դանֆորդը հայտնել է Թրամփի անցումային թիմի հետ հանդիպման մասին: Գեներալը չի հստակեցրել, թե տվել է արդյողք խորհուրդներ Թրամփի թիմին` նշելով, որ խորհրդակցությունները կշարունակվեն առաջիկա շաբաթների ընթացքում:
Նախընտրական արշավի ժամանակ Թրամփը բազմիցս է քննադատել Բարաք Օբամային ԻՊ դեմ գործողությունների համար` համարելով դրանք անարդյունավետ: