Հյուսիսային Կորեայի առաջնորդ Կիմ Չեն Ինը Հարավային Կորեայի հանրապետության նախագահ Մուն Չժե Ինին հրավիրել է այցելել Փհենյան: Ռուսաստանյան «ՏԱՍՍ» գործակալության փոխանցմամբ, այս մասին Սեուլում ճեպազրույցի ընթացքում հայտարարել է հարավկորեական հանրապետության նախագահի ներկայացուցիչը:
Նրա խոսքով՝ համապատասխան ուղերձը փոխանցել է ԿԺԴՀ առաջնորդի քույր Կիմ Յո Չժոն: «Դրանում Կիմ Չեն Ինը ասել է, որ հրավիրում է Մուն Չժե Ինին մոտ ապագայում այցելել Հյուսիսային Կորեա»,- ասել է ներկայացուցիչը, հավելելով, որ վերջինս ցանկություն է հայտնել անձամբ հանդիպել Մունին:
Մուն Չժե Ինն իր հերթին խոստացել է այցելել Փհենյան «համապատասխան պայմանների ձևավորումից հետո»:
Հյուսիսային Կորեայի 22 հոգուցանոց պատվիրակությունը փետրվարի 9-ին ժամանել էր Հարավային Կորեա՝ Ձմեռային օլիմպիական խաղերի բացման հանդիսավոր արարողությանը մասնակցելու նպատակով: Պատվիրակությունը գլխավորում է Հյուսիսային Կորեայի Գերագույն ժողովի նախագահ Կիմ Յոն Նամը: