28 մարտի 2019 - 11:37 AMT
Մարտի 27-ին Ղազախստանում ուղղաթիռ է վթարի ենթարկվել: 13 մարդ է զոհվել, բոլորն էլ զինծառայողներ: Աղետի ենթարկված ուղղաթիռը պատկանում էր Ղազախստանի պաշտպանության նախարարությանը:
«Ղազախստանի ԶՈւ ուղղաթիռի վթարի հետևանքով զինվորական պարտքը կատարելիս 13 զինծառայող է զոհվել, որոնք մասնակցում էին զորավարժություններին: Պաշտպանության նախարարությունը միջոցներ կձեռնարկի բարոյական և նյութական օգնություն ցուցաբերելու համար զոհվածների մերձավորներին և հարազատներին»,-ասվում է Ղազախստանի ՊՆ հայտարարության մեջ, գրում է ՏԱՍՍ-ը:
Մի-8 ռազմական ուղղաթիը վթարի է ենթարկվել Ղազախստանի Ժալագաշի շրջանում: Թռիչքն իրականացվում էր հատուկ ստորաբաժանումների «Ալտին ժեբե» զորավարժության շրջանակում, բարդ օդերևութաբանական պայմաններում: