6 փետրվարի 2009 - 13:25 AMT
Փետրվարի 26-ին Լոս Անջելեսում Արտո Թունջբոյաջյանն ու Ալիդե Աղաբաբյանը մյուս դերասանների հետ հանդես կգան Global Soul 2009-ին մշակութային երեկոյի ժամանակ, որի նախաձեռնողն է Jewish World Watch հրեական կազմակերպությունը: Երեկոն նվիրված է կազմակերպության հաջող գործունեության հնգամյակին:
«Մենք ուրախ ենք ներկայացնել ավանդական հայ երգն ու պոեզիան Global Soul 2009-ին: Առնչությունը մեկ այլ արվեստին չափազանց կարեւոր է ինձ համար: Սա հիանալի հնարավորություն է հումանիզմ հաղորդել արվեստի միջոցով»,-հայտարարել է Աղաբաբյանը, գրում է «Armenian Reporter»-ը:
Jewish World Watch կազմակերպությունը 2007 թվականին սատարեց Լոս Անջելեսի հայությանը Հայոց ցեղասպանության ճանաչման համար պայքարում եւ կոչ արեց հրեական համայնքին ընդունել, որ Օսմանյան Թուրքիայում 1915թ. կատարված ոճրագործությունները Ցեղասպանություն են: