Ադրբեջանը հիմա էլ Հայաստան է ներխուժել, ինչը միջազգային իրավունքի ակնհայտ խախտում է: Այդ մասին Twitter-ի իր միկրոբլոգում գրել է ԱՄՆ կոնգրեսական Ֆրենք Փալոունը՝ հավելելով, որ ԱՄՆ-ն պետք է օգտագործի իր ազդեցությունը ՀՀ տարածքից ադրբեջանական ուժերի դուրսբերման համար։
«Ադրբեջանը հիմա էլ Հայաստան է ներխուժել, ինչը միջազգային իրավունքի ակնհայտ խախտում է: ԱՄՆ-ն պետք է աներկբա դատապարտի այս հարձակումը և օգտագործի իր ազդեցությունը դաշնակիցների վրա` Հայաստանի տարածքից ադրբեջանական ուժերի դուրսբերման համար»,-ասվում է գրառման մեջ։
Ավելի վաղ հայտնի դարձավ, որ ԱՄՆ Ներկայացուցիչների պալատի անդամ Ադամ Շիֆը ՀՀ Սյունիքի մարզ ադրբեջանական ուժերի ներխուժման կապակցությամբ դիմել է ԱՄՆ նախագահ Ջո Բայդենի վարչակազմին։