21 հունվարի 2025 - 18:57 AMT
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի օրինակի միջոցով կառավարությունում քննարկվել է, թե որքանով է համընդհանուր հայտարարագրման համակարգը հասանելի և պարզ կիրառման համար։ Վարչապետը գործնականում անցել է հայտարարագրման հավելվածի բոլոր կետերով՝ գործընթացի հնարավոր դժվարությունները բացահայտելու և դրանց լուծման ուղիները վերլուծելու նպատակով։
Վարչապետը կարևորել է համակարգի մատչելիության ապահովումը՝ հայտարարման ենթակա անձանց կողմից գործընթացը հնարավորինս դյուրին և արագ իրականացնելու համար:
Քննարկման ընթացքում հատուկ ուշադրություն է դարձվել համակարգում առկա խնդիրների բացահայտմանը և դրանց լուծմանն ուղղված հնարավոր քայլերին։
Փաշինյանը կհամալրի իր հայտարարագիրը հունվարի 22-ին՝ ցույց տալով գործընթացի ամբողջական ընթացքը։
Համընդհանուր հայտարարագրման պահանջն ուժի մեջ է մտնում 2025–ի մայիսից և վերաբերում է բոլոր նրանց, ովքեր վարձու աշխատող են եղել 2024–ին։