10 սեպտեմբերի 2025 - 18:41 AMT
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ԱԺ-ում, պատասխանելով ՔՊ խմբակցության պատգամավոր Մարինա Ղազարյանի հարցին, պարզաբանել է, թե ինչու է կրկին հրապարակել է մուրճի լուսանկարը։
«Ես էդ մուրճի նկարը չեմ փակցրել, էդ մուրճը իմ սեղանին դրած է եղել այս ամողջ ընթացքում։ Երեկ իմ ֆեյսբուքյան էջը վարողը եկել էր առավոտյան, տեսավ՝ նկարեց ու դրեց ֆեյսբուք։ Իմ կյանքում էդ նկարով ոչ մի բան չի փոխվել: Եթե այդ նկարի բացակայությունը ոմանց ներշնչել էր, թե իրենց կյանքում է բան փոխվել, իրենք սխալ էին ընկալել, այդ նկարի բացակայությունը իրենց կյանքում էլ, մեր կանքում էլ բան չի փոխել։ Իմ տեսակետից որևէ փոփոխություն չկա»,-արձագանքել է Փաշինյանը, գրում է Aysor.am-ը։
Լուսանկարը հրապարակվել էր վարչապետի տելեգրամյան ալիքում։ Այն պատկերում էր մուրճը, որը Փաշինյանը հաճախ անվանում է «պողպատե մանդատ»։
Այդ մուրճով Փաշինյանը 2021–ի խորհրդարանական ընտրությունների քարոզարշավի ժամանակ շրջում էր երկրի մարզերով։