27 նոյեմբերի 2025 - 12:04 AMT
Մեծի Տանն Կիլիկիո կաթողիկոս Արամ Ա–ն մասնակցելու է Լիբանանում Հռոմի պապի պատվին կայանալիք ընդունելությանը և միջոցառումներին, որոնք նվիրված եմ Նիկիայի ժողովի 1700-ամյակին։
Հրավերը փոխանցել է Լիբանանում պապական նվիրակ Փաուլո արքեպիսկոպոս Բորջիան։
«Վեհափառ Հայրապետը ներկա պիտի գտնվի նոյեմբերի 30–ին Լիբանանի նախագահական նստավայրում կայանալիք ըննդունելությանն ի պատիվ Հռոմի Պապ Լեոն ԺԴ քահանայապետի»,–ասվում է Արամ Ա–ի ֆեյսբուքյան էջում։
Դեկտեմբերի 1–ին Արամ Ա–ն հրավիրված է ճաշի Սուրբ քահանայապետի հետ, ինչպես նաև Բեյրութի նահատակաց հրապարակում կայանալիք քրիստոնյա և մահմեդական հոգևոր առաջնորդների հանդիպմանը և հանդես է գալու ելույթով։