4 փետրվարի 2026 - 13:02 AMT
«Մեր ձևով» շարժման համակարգող Նարեկ Կարապետյանը հրապարակել է EMPIRICA կազմակերպության կողմից իրականացված հարցման վերջնարդյունքները՝ նշելով, որ վստահ քայլերով գնում են դեպի հաղթանակ։
Ըստ այդ տվյալների՝ եթե ընտրությունը լիներ երկու գործիչների միջև 34%-ը կընտրեր գործարար ու բարերար Սամվել Կարապետյանին, 33%-ը՝ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին:
Կարապետյանը հավելել է, որ փոքր առավելությամբ հաղթանակը բավարար չէ՝ պետք է խորհրդարանում ունենալ բացարձակ մեծամասնություն:
«Սա այսօր ստացած հարցման վերջնարդյունքներն են։ Հարցումը կատարել է EMPIRICA և հարցը եղել է ում կընտրեիք, եթե ընտրությունը լիներ այս երկու գործիչների միջև:
Վստահ քայլերով գնում ենք դեպի հաղթանակ։ Սա է նաև պատճառը, որ Փաշինյանը սրում է մեր դեմ անձնական թիրախավորումը։
Սակայն փոքր առավելությամբ հաղթանակը բավարար չէ։ Մենք պետք է խորհրդարանում ունենանք բացարձակ մեծամասնություն։ Մեծ փոփոխություններ կատարելու համար անհրաժեշտ է մեծ և ուժեղ քաղաքական ուժ։
Որպեսզի կարողանանք բիզնեսների համար սահմանել զրոյական հարկ, ստեղծել 300,000 նոր աշխատատեղ և իրական տնտեսական վերափոխում իրականացնել, մեզ անհրաժեշտ է իրական իշխանություն և լայն աջակցություն։
Դրա համար դիմում եմ ձեզ. շարունակե՛ք տարածել մեր տեսլականը։ Խոսեք մարդկանց հետ։ Մենք գնում ենք դեպի մեծ հաղթանակ, և դրա համար կարևոր է մեզնից յուրաքանչյուրը»,-գրել է Կարապետյանը: